1-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2013

SRAM - Dame Junior - 15 præmier samlet/15 prices overall
SRAM - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
9/5-2013 Samlet stilling efter
General classification after
Vilfrasport.dk - Gadeløb /Stree race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
34,366km/h Total distance
Total distance
62,5km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   400   Amalie Dideriksen Amager CR 1.49'07"     
2.   977   Floortje Mackaij Boretti-Ulysses-Ladies-Cyclingteam (Holland) 1.49'07"     
3.   649   Lenny Druyts Balen BC (Belgien) 1.49'18"   11"  
4.   987   Inga Rodieck Stevens-1A-Roadteam (Tyskland) 1.49'19"   12"  
5.   10   Cecilie Uttrup Ludwig ABC 1.49'19"   12"  
6.   687   Julia Karlsson Junior Women National Team(Sverige) 1.49'20"   13"  
7.   209   Pernille Mathiesen Team Rytger 1.49'21"   14"  
8.   613   Lysanne Rohde RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 1.49'22"   15"  
9.   615   Demi De Jong RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 1.49'22"   15"  
10.   695   Ellinor Huusko Junior Women National Team(Sverige) 1.49'23"   16"  
11.   989   Wiebke Rodieck Stevens-1A-Roadteam (Tyskland) 1.49'23"   16"  
12.   993   Ann - Leonie Wiechmann Stevens-1A-Roadteam (Tyskland) 1.49'23"   16"  
13.   985   Johanna Müller Stevens-1A-Roadteam (Tyskland) 1.49'23"   16"  
14.   627   Anna Lathi Team Finland (Finland) 1.49'23"   16"  
15.   671   Esmee Oosterman RTC Noord KNWU (Holland) 1.49'23"   16"  
16.   639   Julia Evers WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 1.49'23"   16"  
17.   979   Mady Van Der Zeijden Boretti-Ulysses-Ladies-Cyclingteam (Holland) 1.49'23"   16"  
18.   693   Malin Nystrand Junior Women National Team(Sverige) 1.49'23"   16"  
19.   991   Jannika Scheuch Stevens-1A-Roadteam (Tyskland) 1.49'23"   16"  
20.   673   Melissa Steenhof RTC Noord KNWU (Holland) 1.49'23"   16"  
21.   611   Daniella Verstraten RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 1.49'23"   16"  
22.   651   Alitcia Eijssen Balen BC (Belgien) 1.49'23"   16"  
23.   997   Danique Braam RTC Noord KNWU (Holland) 1.49'23"   16"  
24.   619   Celesta Op Den Brouw RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 1.49'23"   16"  
25.   981   Michelle Buchholz Stevens-1A-Roadteam (Tyskland) 1.49'23"   16"  
26.   675   Willeke De Jong RTC Noord KNWU (Holland) 1.49'23"   16"  
27.   689   Kajsa Persson Junior Women National Team(Sverige) 1.49'23"   16"  
28.   975   Bianca Lust Boretti-Ulysses-Ladies-Cyclingteam (Holland) 1.49'23"   16"  
29.   663   Kato Zegers Balen BC (Belgien) 1.49'23"   16"  
30.   965   Solveig Edøy Junior Women National Team(Norge) 1.49'23"   16"  
31.   995   Ingvild Tangen Junior Women National Team(Norge) 1.49'23"   16"  
32.   669   Daphne Hommes RTC Noord KNWU (Holland) 1.49'23"   16"  
33.   603   Jamie De Jong ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 1.49'32"   25"  
34.   201   Anika Rasmussen Cykling Odense 1.49'43"   36"  
35.   605   Simone Cornelisse ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 1.49'55"   48"  
36.   691   Linda Jakobsson Junior Women National Team(Sverige) 1.49'57"   50"  
37.   679   Pernilla Van Rozelaar HRTC Hoorn (Holland) 1.49'59"   52"  
38.   629   Veera Väkevä Team Finland (Finland) 1.50'41"   1'34"  
39.   655   Maxime Roes Balen BC (Belgien) 1.50'43"   1'36"  
40.   659   Celine Verreydt Balen BC (Belgien) 1.51'02"   1'55"  
41.   643   Felicia Svanehed Team Västergötland (Sverige) 1.51'15"   2'08"  
42.   983   Jessica Lambracht Stevens-1A-Roadteam (Tyskland) 1.51'37"   2'30"  
43.   601   Hanna Eikås Stavanger Junior (Norge) 1.51'45"   2'38"  
44.   661   Chenice Verhoye Balen BC (Belgien) 1.51'58"   2'51"  
45.   211   Frederikke Hummelshøj Herning CK 1.52'02"   2'55"  
46.   681   Marjolein Bakker HRTC Hoorn (Holland) 1.52'33"   3'26"  
47.   641   Rachelle Van Kappel WV het Stadion (Holland) 1.52'56"   3'49"  
48.   967   Tora Helene Sel Junior Women National Team(Norge) 1.53'18"   4'11"  
49.   607   Anouk Hof W.V. Meteoor Assen Roden (Holland) 1.55'24"   6'17"  
50.   969   Elise Moi Andreassen Junior Women National Team(Norge) 1.56'24"   7'17"  
51.   971   Mia Eidem Skaufel Junior Women National Team(Norge) 1.57'06"   7'59"  
52.   635   Yvette Broex A/d Amstel WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 1.58'07"   9'00"  
53.   677   Sigrid Friberg FK Trampen (Sverige) 1.58'16"   9'09"  
54.   665   Astrid Hauge Paulsen Sandness Sykkelklub (Norge) 1.58'19"   9'12"  
55.   657   Andrea Terjesen Sandness Sykkelklub (Norge) 1.58'49"   9'42"  
56.   623   Tessa De Jong RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 2.00'24"   11'17"  
57.   625   Eveliina Sarismala Team Finland (Finland) 2.08'07"   19'00"  
58.   631   Petra Nurmi Team Finland (Finland) 2.09'07"   20'00"  
59.   617   Eva Van Schilt RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 2.09'07"   20'00"  
60.   645   Selma Svarf CK Natén Säter ( Sverige ) 2.09'07"   20'00"  
61.   685   Linda Halleröd Junior Women National Team(Sverige) 2.09'07"   20'00"  
62.   699   Ellinor Fredin Team Västergötland (Sverige) 2.09'07"   20'00"  
63.   219   Maria Elstrøm Jensen Hedensted Cykelklub 2.09'07"   20'00"  



Sidst beregnet, Last calculated: 11-05, 12.31
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
DJUN : 15946804 : V3.22 final update